Hortum Seçimi

   Hortum seçimi, çok basit bir eylemmiş gibi görünse de, gelişenmalzeme ve üretim teknolojileri sayesinde, ürün çeşitliliğininartmasıyla ciddi şekilde karmaşık hale gelmiştir. Katı, sıvı ve gazhaldeki tüm materyallerin hızla taşınabildiği hortumlar, ana hammaddeolmamakla birlikte, etrafınızda gördüğünüz hemen hemen herşeyin üretimsürecinde mutlaka kullanılmışlardır.

     Bu kadar fazla alanda kullanılınca da amaca uygun ürün seçimihortumlarda ciddi önem arzetmektedir ve ekonomisinden ziyade kullanımömrü daha önemli hale gelmektedir. 

     Bu konuda ürün sipariş etmeden önce satış temsilcinize doğru bilgileri aktarmanız gerekmektedir. Peki, nedir bu bilgiler?

  • Çap : Öncelikle ihtiyacınız olan hortumun iç çapını bilmenizgerekiyor. Genellikle ölçü birimi olarak “milimetre” kullanmanızoluşabilecek hataları önleyecektir.
  • Uzunluk : “cm” veya “mt” cinsinden uzunluk bilgisi
  • İçerik : Ürün içinden geçecek olan malzemeye ait bilgiler, kimyasal gruptaki ürünler için detaylı bilgi verilmesi gerekmetedir.
  • Sıcaklık : Ürün iç veya dış yüzeyinin maruz kalacağı maksimum sıcaklık bilgisi 
  • Basınç : Ürünün bağlanacağı devredeki, sürekli kullanım ve maksimum basınç bilgisi
  • Vakum : Ürün emiş devresinde kullanılacaksa mutlaka belirtilmelidir.
  • Bükülme yarıçapı : Hareketli alanlarda kullanılacak hortumlar için, ihtiyacınız olan bükülme yarıçapı bilgisi
  • Aşınma : Hortum içinden geçecek ürünün aşındırıcılığı varsa(kum,şeker, çimento vs.) bunu mutlaka satış temsilcinize bildirmelisiniz.

     Rekabetçi piyasa koşulları nedeniyle, ürün seçerken sadeceekonomisini düşünmeniz, ucuz ürünlerin, olması gerekenden kısa süredetekrar alım yapmanızı ve bakım maliyetlerinizin artmasına ya da hortumunuygun olmamasından dolayı taşıdığınız malzemenin zarar görmesine nedenolabilir. 

     Bu nedenle, ucuz pahalı demeden, ihtiyacımız olan yerde “AmacınaUygun” hortum kullanmalıyız. Bu konuda Tuzla Hortum ailesi olarakişimize saygı gösterip, ihtiyaç duyduğunuz her anda bilgi vebirikimlerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız mı var?
TUZLA HORTUM
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?